Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach

Logo szkoły

59-424 Piotrowice 139

Tel.: 76 870 88 06

Plik:EPUAP logo.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

 

Jak założyć sklep na Facebooku? Poradnik 2023 krok po kroku

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości miał na celu uświadomienie uczniom, że, jak pisał Cyprian Kamil Norwid: ,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek’’. Rozumiały to przeszłe pokolenia i dlatego po 123 latach niewoli nasi pradziadowie potrafili wywalczyć niepodległość. Warto znać i szanować historię własnego kraju.

Cała społeczność naszej szkoły chciała uczcić narodowe święto. Grupa ,,Truskaweczki” zaprezentowała taniec z flagami i zaśpiewała piosenkę ,,To właśnie Polska’’.

Do odpowiedzi stanęli też przedstawiciele uczniów, którzy niedawno składali ślubowanie. Pierwszoklasiści wytłumaczyli sens słowa Ojczyzna i Niepodległość. Następnie występ uczniów klasy trzeciej opowiedział, jak doszło do rozbiorów Polski. Uczniowie przypomnieli tragiczne dla Polaków daty trzech rozbiorów: 1772, 1793 i 1795. Młodzież klasy siódmej  przedstawiła rolę Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości przez naszą ojczyznę.

Pani dyrektor Jolanta Cisoń podziękowała uczniom za zaangażowanie i występy oraz wychowawczyniom, które przygotowały tę uroczystość. Były to Panie: Karolina Pęczak, Edyta Chełchowska -Drąg, Grażyna Sujka, Aldona Makowiecka, Maria Miazga.

Autor tekstu: Maria Miazga