Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach

Logo szkoły

59-424 Piotrowice 139

Tel.: 76 870 88 06

Plik:EPUAP logo.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

 

Jak założyć sklep na Facebooku? Poradnik 2023 krok po kroku

PIERWSZAKI PRZYJĘTE DO GRONA CZYTELNIKÓW

W piątek 10 listopada uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Na uroczystość przybyli wraz z wychowawcą panią Edytą Chełchowską- Drąg. Gościem spotkania była pani dyrektor Jolanta Cisoń. Koleżanki z klasy 7: Zuzanna Jarmakowicz i Karolina Malina, przybyły jako jako bajkowe wróżki, pomagając w uroczystości.

Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali wiersza „Biblioteka” w którym przedstawione były zasady poszanowania książek i zachowania w bibliotece. Dowiedzieli się również jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Przed złożeniem przyrzeczenia uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, odpowiedzieć na bajkowe zagadki, z czym poradzili sobie bardzo dobrze.

Przyszedł czas na uroczyste przyrzeczenie, podczas którego pierwszoklasiści powtarzali słowa wypowiadane przez koleżankę wróżkę. Uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu pani dyrektor Jolanta Cisoń wręczyła każdemu czytelnikowi książeczkę „Legendy Krakowskie”.

Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

Autor : Agnieszka Miedzińska