Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach

Logo szkoły

59-424 Piotrowice 139

Tel.: 76 870 88 06

Plik:EPUAP logo.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

 

Jak założyć sklep na Facebooku? Poradnik 2023 krok po kroku

Sztandar szkoły

a) Sztandar szkolny jest dla społeczności szkolnej symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko.

b) Fundatorem sztandaru jest p. Grzegorz Węglewski. Sztandar został przekazany na ręce  Dyrektor Szkoły pani Jolanty Cisoń  6 listopada 2010 r. podczas uroczystości nadania szkole imienia.

c) Uroczystości z udziałem sztandaru wymagają zachowania powagi, a przechowywanie, transport i przygotowanie sztandaru do prezentacji właściwych postaw jego poszanowania.

d) Sztandar jest przechowywany w zamkniętej gablocie znajdującej się na szkolnym korytarzu w „kąciku patrona”.

e) Opis sztandaru:

               Sztandar o wymiarach 80 x 80 cm wykonany jest z jedwabnego  rypsu przytwierdzonego do drzewca. Obszyty jest złotymi frędzlami o długości 5 cm. Drzewce wykonane są z drewna w jasnym kolorze i głowicy w kształcie godła państwowego.

              Płat sztandaru z prawej strony (awers) posiada ciemnobłękitne tło. Centralne miejsce zajmują trzy tarcze. Jedna z nich,  znajdująca się po lewej stronie, stanowi herb Piastów dolnośląskich (linii wrocławskiej, głogowskiej i brzeskiej). Tarcza umieszczona po stronie prawej to Herb Mały Gminy Męcinka. Pośrodku  widnieje trzecia tarcza o barwie żółtej przechodzącej w pomarańczową, na której wyhaftowany jest srebrnym szychem napis: ,,Szkoła Podstawowa PIOTROWICE’’. Stanowi ona logo naszej szkoły. Nad tarczami znajduje się w kolorze starego złota wypukły haft o treści: „Szkoła Podstawowa w Piotrowicach”, pod tarczami tą samą metodą wykonano napis: „im. Piastów Śląskich”.

            Z lewej strony (rewers) płat sztandaru jest czerwony. Znajduje się na nim  godło państwowe: wizerunek orła białego haftowany srebrnym szychem a korona, dziób i szpony złotym. Nad godłem umieszczony jest łukiem napis: BÓG HONOR OJCZYZNA. Zaś poniżej wizerunku godła widnieje napis: ,,Odważ się być mądrym”. Jest to sentencja zaczerpnięta z ,,Listów ” Horacego. Litery haftowane są szychem w kolorze starego złota.