Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piotrowicach

Logo szkoły

59-424 Piotrowice 139

Tel.: 76 870 88 06

Plik:EPUAP logo.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

 

Jak założyć sklep na Facebooku? Poradnik 2023 krok po kroku

70-lecie szkoły

Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej w Piotrowicach

Od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach rozpoczęły się oficjalne obchody 70-lecia istnienia szkoły.

W pięknie udekorowanej sali przywitano przybyłych na uroczystość dostojnych gości, absolwentów szkoły, byłych jej pracowników, rodziców obecnych uczniów, a także władze gminy Męcinka.
Pani dyrektor Jolanta Cisoń serdeczne i ciepłe słowa skierowała do gości i zaprosiła wszystkich obecnych do udziału w uroczystym apelu.

– Dzisiejsza uroczystość przypomina, że w naszej szkole najważniejszy zawsze był uczeń, duszą szkoły – nauczyciel, a dumą jej absolwenci. Dlatego dziękuje Wam za okazały związek uczuciowy ze szkołą, bo wracacie po latach na jubileusz 70-lecia, by jeszcze raz w tym miejscu, wśród bliskich sercu ludzi odświeżyć wspomnienia i zabrać je ze sobą w nieznaną przyszłość – mówiła dyrektor Jonata Cisoń, podczas otwarcia jubileuszowego apelu.

– Szkoła to społeczność uczniów, nauczycieli, rodziców. Dlatego tak ważny jest pozytywny duch, który w szkole powinien panować. Patrząc na Państwa wiem, że ten duch w tej szkole był zawsze bardzo dobry, przyjazny, miły i radosny… Tę szkołę nie zbudował jeden wójt, czy jeden dyrektor. Tę szkołę zbudowaliście Wy. Mieszkańcy Piotrowic, mieszkańcy Gminy Męcinka. Gratuluje Wam – mówił wójt Mirosław Brzozowski.

Podczas obchodów jubileuszu w sposób szczególny wyróżniono dyrektorów szkoły, pana Kazimierza Drąga oraz panią Jolantę Cisoń. Certyfikat „Przyjaciela Szkoły” otrzymali wójt Męcinki Mirosław Brzozowski oraz radny Andrzej Ankus. Podziękowania również popłynęły do wszystkich pracowników szkoły, symboliczne białe róże wyręczyli im najmłodsi przedstawiciele placówki.

Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną. W świat bajek wprowadziła grupa teatralna „Ferajna”, która uświetniła uroczystość przedstawieniem pt. „Kot w butach”. Spektakl został przygotowany przez uczniów szkoły i absolwentów, pod kierownictwem pani Niny Wiktorowskiej.

Zanim nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, absolwenci rozeszli się do sal by móc powspominać chwilę spędzone w murach tej placówki. Pozostali goście mogli obejrzeć prezentację przedstawiającą ostatnie 10 lat z życia szkoły.

O kolejnym punkcie uroczystości przypomniał wszystkim dźwięk dzwonka. Był to sygnał do wyjścia na plac szkolny, gdzie została odsłonięta tablica pamiątkowa z okazji 70-lecia istnienia szkoły. Następnie cała społeczność szkolna udała się na uroczystą mszę świętą.

Galeria zdjęć